Prices of rebar , profil and etc

پروفیل ، تیرآهن ، نبشی

در این مقاله قصد داریم راجب به سه محصول اصلی تیرآهن ، نبشی و پروفیل صحبت کنیم که اجزای اصلی در ساختمان سازی میباشند.

پروفیل یا قوطی

قوطی یا پروفیل جز پرمصرف ترین محصولاتی است که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار میگیرد و بیشتر برای ساخت چهار چوب ، ساخت درب و پنجره و نرده مورد استفاده قرار میگیرد.

پروفیل از ورق های فلزی ساخته میشود که در کارخانجات ساخت پروفیل ، ورق های فلزی به قوطی تبدیل میشود ، نام دیگر این محصول که گذشته و امروز نیز به کار برده می شود " قوطی پروفیل " است ، امروزه قوطی پروفیل در اشکال هندسی متنوعی همچون چهارضلعی های زاویه دار ، دایره ای و غیره تولید میشود ، که هرکدام از آنها کاربردهای خاص خودشن را دارند و در صنایع مختلفی همچون ساختمان سازی و صنعت راه سازی نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند.

قیمت پروفیل

قیمت پروفیل نیز مانند سایر محصولات مرتبط با آهن با قیمت روز و جهانی آهن تعیین میشود که قوطی از قیمت روز ورق نشات میگیرد و تحت تاثیر میباشد.

اندازه های قوطی پروفیل ها از اندازه 22 شروع میشود و تا معمولا 100100 ادامه دارند که بنا به نوع استفاده خریداری میشود.

همچنین برای خرید پروفیل فاکتور مهم دیگری که معمولا به آن گوشت پروفیل که همان سایز ورق پروفیل میباشد مهم میباشد.

پس برای خرید ، پروفیل بهتر است این دو فاکتور را در نظر بگیرید.

  • قیمت روز آهن
  • قیمت روز ورق

تیرآهن

تیرآهن نیز مانند قوطی از مهمترین و اصولی ترین مصالح برای ساخت ساختمان و هر بنایی میباشد ، که معمولا به شکل H

انگلیسی میباشد و به صورت تیر اصلی، تیر فرعی و تیر کلاف مورد استفاده قرار می‌گیرد که بعنوان تیر اصلی، تیر فرعی و تیر کلاف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در ایران به دلیل وجود معادن متعدد استخراج فلزات ، تولید و فراوری آهن آلات نیز با پیشرفت بسیار زیادی روبه رو شده است ، صنایع فلزی که در ایران تولید می شود با کیفیت بسیار بالا و قیمت ارزان وارد بازار می شوند و طرفداران بسیار زیادی دارند ، بسیاری از این صنایع به خارج از کشور نیز صادر می شود.

از جمله واحدهای تولید صنایع فلزی ، کارخانجات تولید صنایع فلزی ذوب آهن اصفهان می باشد که تیرآهن هایی دارای استانداردهای بین المللی تولید و روانه بازار می کند ، برای تشخیص این نوع تیرآهن های تولید اصفهان می بایست به نماد ESCO که بر روی آنها حک شده دقت نمایید.

تولید صنایع فلزی مانند تیرآهن همواره نیازمند ورود مقادیر بسیار زیادی مواد خام اولیه است ، از آنجا که تهیه و جمع آوری مواد اولیه هزینه های زیادی دارد و میزان هزینه های آن به طور مستقیم بر روی نرخ نهایی محصول تاثیر می گذارد ، بنابراین قیمت نهایی تیرآهن نیز متاثر از هزینه های مواد اولیه خواهد بود.

از سوی دیگر تغییرات قیمت ارز نیز بر قیمت تیرآهن بی تاثیر نیست ، همانگونه که می دانید نوسانات قیمت ارز هر روزه دچار تغییر قیمت کالاهایی همچون تیرآهن می شود ، اما برای اطلاع دقیق از قیمت های روز و لحظه ای آهن آلات می توانید با دفاتر فروش ما تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نبشی

فروش نبشی در انواع مختلف توسط بزرگترین فروشگاه آنلاین ایران ، به صورت سریع وفوری ، برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در واحد فروش شرکت فولاد توفیقی تماس بگیرید.

نبشی ها انواع متنوعی دارند ، برای مثال نبشی های اصفهان که تولید ایران می باشند و از استانداردها و کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشند را میتوانید از ما خریداری نمایید.

نبشی های پر طرفدار و متداول در بازار آهن آلات ایران در اندازه های 2 تا 20 تولید و به فروش می رسند ، این نبشی ها می توانند اصطلاحا " لقمه " باشند یا نباشند ، وابسته به نوع نیاز شما این مقوله تعیین میگردد.

نبشی لقمه : به نبشی هایی که برش خورده و تکه تکه شده باشند را لقمه می گویند.

قیمت نبشی

قیمت نبشی ها وابسته به نوع آنها متفاوت است و به پارامتر های متعددی بستگی دارد ، برای مثال هرچقدر وزن نبشی بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود ، برای دریافت مشاوره رایگان از مشاورین ما در واحد فروش شرکت فولاد توفیقی کافیست با ما تماس بگیرید.